اولین کنفرانس رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی

دسته: دسته‌بندی نشده
یکشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۰

[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - دانشگاه صنعتي اميركبير
برگزارکننده:

تاریخ شروع: یکشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۰ - تاریخ پایان: دوشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۰

تلفن تماس با دبیرخانه: 66575404-021
نمابر: 66575406-021
آدرس وب سایت:
آدرس ایمیل:

محورهای کنفرانس:

در این کنفرانس صنایع کلیدی زیر مورد توجه قرار می­گیرند.

– ساختمان

– تولید سیمان

– فولاد

– خودرو­سازی

– نفت و گاز

– پتروشیمی

– تولید و انتقال نیرودرباره ي كنفرانس:
قيمت­هاي در حال رشد انرژي، قوانين سخت­گيرانه­تر زيست­محيطي و حركت پرشتاب كشور براي رقابتي و سوددِه كردن صنايع بدين معني است كه بايد روش­هاي نويني براي مديريت، مهندسي و طراحي چرخه­ي انرژي اتخاذ گردد تا بهره­وري بالاتر صنايع ايران را تضمين نمايد.

در چهل­وهفت سال گذشته، بعد از بحران نفتي سال 1973، كشورهاي صنعتي، پيوسته در جستجوي راه­هايي براي نگهداشت بهتر انرژي بوده­اند. اين نگراني­هاي عميق، به مرور بر روش­هاي مصرف و توليد انرژي بوسيله دولت و بخش­هاي غيردولتي در كشورها صنعتي تاثير فراوان گذاشته و همين امر موجب پيشرفت بيشتر فناوري­هاي انرژي در اين كشورهاي گشته است.
در ايران، نگهداشت انرژي موضوع تازه­ايست و هنوز راه درازي تا تحقق آرمان­هاي آن باقي مانده است. اين در حالي است كه زمان به شدت محدود است و تغييرات اقتصادي در قيمت­گذاري انرژي، موضوع «عملياتي كردن بهره­وري بالاتر انرژي» را از يك ايده به يك اضطرار تغيير داده است. با توجه به اهميت و التزام آشنايي بيشتر متخصصان و پژوهش­گران با ادبيات و موضوعات روز دنيا و انديشه­هاي نوين درباره تحولات ضروري در صنايع ايران، كنفرانس “رويكردهاي نوين در نگهداشت انرژي” مي­تواند نقش ثمربخشي را در راه آرمان­هاي چشم­انداز ملي ايفا نمايد.
اين كنفرانس توسط دانشگاه صنعتي اميركبير، وزارت صنايع و معادن، كنفدراسيون صنعت ايران، شركت مهندسي مشاور مهاب قدس و … با همكاري صنايع، سازمان­ها و موسسات خصوصي و دولتي مرتبط و فعال در اين زمينه در پاييز سال 1390 برگزار مي­گردد.
اين رويداد علمي گسترده، دورنماي كاملي از مسائل مربوط به انرژي را به نمايش گذاشته و مقالات و سخن­راني هاي علمي را در قالب پانل هاي تخصصي به بحث مي­گذارد.مسئول یا دبیر همایش:
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 795
برچسب ها: