اولین المپیاد ملی بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی

دسته: دسته‌بندی نشده
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴

[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - پژوهشگاه صنعت نفت
برگزارکننده: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران

تاریخ شروع: سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - تاریخ پایان: سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴

تلفن تماس با دبیرخانه: 5 - 88970931
نمابر: 5 - 88970931
آدرس وب سایت:
آدرس ایمیل: sam.ipa.iran@gmail.com

• دولت و راهبردهای مربوط به بخش کشاورزی و منابع طبیعی؛

• افزایش بهره ¬وری، کاهش ضایعات و بهبود کیفی تولید محصولات و فرآورده های بخش کشاورزی؛

• توسعه کشاورزی و ارتقای جایگاه آن در اقتصاد ملی و توسعه روستایی و عشایری؛

• طراحی و بهینه سازی الگوها و نظام های تولید و بهره برداری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی؛

• برنامه ریزی تولید و تامین نیاز کشور به محصولات و فرآورده های کشاورزی و دامی و توسعه صادرات؛

• بهره برداری از فنون پیشرفت بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک در بخش کشاورزی، تدوین شیوه های مناسب و استفاده از فناوری های نوین توسعه کشاورزی و دامی متناسب با شرایط اقلیمی و جغرافیایی کشور.سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران در نظر دارد در راستای اجرای قانون افزایش بهره­ وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، اولین المپیاد ملی بهره ­وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی را در آذرماه 1394 برگزار نماید.
المپیاد ملی بهره ­وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی از بنگاه­ ها و فعالان بهره ­ور بخش کشاورزی که بهبود مستمر بهره­ وری را با بکارگیری صحیح منابع و نهادهای تولید سر لوحه اقدامات خود دانسته­ اند با اعطای “نشان عالی بهره ­وری” تجلیل بعمل می ­آورد.
این المپیاد “مدیریت جهادی، بهره­ وری کشاورزی و توسعه پایدار” را خط مشی خود قرارداده است و برترین­ های بخش کشاورزی و منابع طبیعی را با ارزیابی­ های مبتنی بر نتایج موفقیت‌ها، توسط گروهی از ارزیابان خبره و بر اساس الگوها و مدل­ های بومی شده معرفی و شایسته قدردانی می­ داند؛
ما بر این باوریم شناسایی، انتخاب، معرفی و تجلیل از فعالان بهره­ ور و نمونه در فرآیند ترویج و توسعه کشاورزی، بعنوان یک حلقه مهم در سلسله مراتب زنجیره تبادل دانش بین کشاورزان و تولید کنندگان، از جایگاه و اهمیت ویژه­ ای برخوردار است و توسعه پایدار بخش کشاورزی منوط به توسعه، رشد و ارتقای بهره ­وری تمام فعالان زنجیره تامین کشاورزی می ­­باشد.
” کشاورزان و مدیران خلاق و آینده نگر که تولید و سودآوری بلند مدت و پایدار را درگرو بهبود مستمر بهره ­وری می­ دانند با ورود به این عرصه نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود خود را خواهند شناخت و در جهت تعریف برنامه‌های بهبود و اجرای آن­ها گام بر می­ دارند. ”
مسئول یا دبیر همایش: مهندس حسین آقا خانلو
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 1078
برچسب ها: