اولین کنگره بین المللی انسان شناسی و علوم سیاسی با رویکرد توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت سیاسی

دسته: علوم اجتماعی و انسانی
جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴
First International Congress of anthropology and political science approach to community development and health promotion policy
[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
برگزارکننده: روابط عمومی کنگره

تاریخ شروع: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - تاریخ پایان: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

تلفن تماس با دبیرخانه: 22494669
نمابر:
آدرس وب سایت:
آدرس ایمیل: info@politicconf.ir

انسان شناسی و علوم اجتماعی

علوم سیاسیانسان شناسی علم انسان است که حوزه گسترده‌ای از فرهنگ تا تاریخ تکامل انسان را در برمی‌گیرد. ریشه‌های آن در علوم‌انسانی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی بوده و ماهیت آن از دیرباز، مقایسه بین فرهنگی و نسبی‌گرایی فرهنگی بوده و قادر به تبیین، پیش بینی و کنترل روابط پایدار بین نمودهای حوزه فرهنگ انسانی یا جامعه بشری می پردازد. علم سیاست از منظر روش شناختی شاخه‌ای از روش‌های پژوهشی اجتماعی است که با مطالعه دولت، حکومت و سیاست در ارتباط است. رویکردهایی که در این علم وجود دارند شامل: پوزیتویسم، تفسیر گرایی، نظریه انتخاب منطقی، رفتار گرایی، ساختار گرایی، پسا ساختار گرایی، رئالیسم یا واقع گرایی، نهاد گرایی و پلورالیسم یا کثرت گرایی است. علم سیاست به عنوان یکی از شاخه‌های علوم اجتماعی، از روش‌ها و تکنیک‌هایی استفاده می‌کند که شامل دو دسته هستند؛ منابع دست اول، همچون اسناد تاریخی و مدارک رسمی، و منابع دست دوم، همچون مقالات علمی نشریات، تحقیقات منطقه‌ای، تحلیل‌های آماری، مطالعات موردی، پژوهش‌های تجربی و مدل سازی. علم سیاست علمی بین رشته ای بوده و با رشته‌های من‌جمله: اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی، تاریخ، مردم شناسی، حقوق اداری، سیاست عمومی، سیاست ملی، ارتباطات بین‌الملل، سیاست تطبیقی، جامعه‌شناسی، موسسات سیاسی و نظریه‌های سیاسی در ارتباط می باشد.
از این رو، اولین کنگره بین المللی انسان شناسی و علوم سیاسی با رویکرد توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت سیاسی در تاریخ بیست و هفتم آذرماه 1394 در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با هدف تبادل و به اشتراک گذاری تجارب و نتایج تحقیقات دانشمندان برجسته دانشگاهی، پژوهشگران و محققان در مورد تمام جنبه های علوم اجتماعی و علوم سیاسی برگزار خواهد شد و به بحث جدید ترین نوآوری، روندها، نگرانی ها و چالش های عملی و ارائه راه حل برای محققان و مربیان بین رشته ای علوم اجتماعی و علوم سیاسی خواهد پرداخت.


مسئول یا دبیر همایش:
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 1295
برچسب ها: