اولین کنگره سراسری تحول و نوآوری در علوم انسانی

دسته: علوم اجتماعی و انسانی
پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴
The 1st National Congress on Change and Innovation in the Humanities
[کنفرانس،همایش، سمینار]
شیراز - شیراز
برگزارکننده: موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی

تاریخ شروع: پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - تاریخ پایان: پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴

تلفن تماس با دبیرخانه: 07132301724
نمابر: 07132339678
آدرس وب سایت:
آدرس ایمیل: info@iccih.ir

محورهای زیر موضوعات کلی کنگره می باشند و با توجه به گستردگی محورها و سردرگمی احتمالی، فقط محورهای کلی ذکر شده است. لذا تمامی موضوعات مرتبط با محورهای زیر جزء علوم انسانی قرار دارد و مورد پذیرش کنفرانس می باشد.

مدیریت

اقتصاد

حسابداری

جغرافیا

علوم اجتماعی

روانشناسی

علوم تربیتی

فقه و حقوق

فلسفه و کلام

زبان و ادبیات فارسی، انگلیسی، عربی

کتابداری

علوم قرآن و حدیث

تربیت بدنی و علوم ورزش

تاریخ و تمدن

علوم سیاسی

ادیان و عرفان

اخلاق

محورهای آزاد مرتبط با علوم انسانی
علوم انسانی به دسته‌ای از علوم اطلاق می‌شود که به موضوعاتی همچون جامعه، فرهنگ، زبان، رفتار و کنش انسان، و روان و اندیشه افراد توجه دارد.
در این میان با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در مورد لزوم بازنگری در مبانی علوم انسانی در دانشگاه‌ها، به نظر می‌رسد به واسطه این بازنگری، اهمیت و جایگاه علوم انسانی بر ما روشن شود.
علوم انسانی در مقایسه با علوم تجربی و علوم مهندسی-نظری ابعاد و گستردگی بیشتری داشته و رابطه مستقیم و نقش مکمل با اخلاق، فرهنگ، رفتار، روانشناسی، مدیریت و… افراد در جامعه ایفا می کند. از این رو در جوامع مختلف از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تحقیقات و پژوهش های فراوانی در این بخش صورت گرفته است.
به نظر می رسد با وجود تعداد پژوهشگران و اساتید برجسته در حوزه علوم انسانی در کشور عزیزمان ایران، متاسفانه نگاه اجمالی و زودگذر و به نوعی کم لطفی به این حوزه می شود، اگرچه پژوهش هایی در این زمینه انجام گرفته است اما نوآوری ها و تحولات مثبت در این بخش کم بوده و مستلزم ایجاد نوآوری ها با الهام از مکتب قرآن و آموزه های اسلامی است.
با این وجود معتقدیم با برنامه ریزی های دقیق و چند ساله می توانیم در مباحث علوم انسانی- اسلامی برگرفته از مکتب قرآن و اسلام به رشد چشمگیری در جهان دست یافته و بتوانیم این دستاوردها و پیشرفت ها را در اختیار کشورها و جوامع دیگر نیز قرار دهیم.
از اینرو موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی شیراز به منظور افزایش آگاهی پژوهشگران و عموم مردم با علوم انسانی و توجه به ارزشمند بودن نوآوری های این علم در جامعه، با همکاری دانشگاه ها و مراکز مرتبط اقدام به برگزاری اولین کنگره سراسری تحول و نوآوری در علوم انسانی نموده است. لذا از تمامی اساتید حوزه و دانشگاه ها، طلاب، دانشجویان، کارشناسان علمی و مذهبی و سازمان های مرتبط جهت همکاری و مشارکت در این کنگره دعوت می شود.مسئول یا دبیر همایش: آقای مهندس جعفری
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 1320
برچسب ها: