سمینار به سوی ذهن آگاهی

دسته: علوم اجتماعی و انسانی
پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
A Path to Mindfulness
[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - سالن همایشهای فرهنگسرا
برگزارکننده: موسسه اندیشه سازان زندگی خلاق

تاریخ شروع: پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - تاریخ پایان: پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵

تلفن تماس با دبیرخانه: 7 - 88840056
نمابر:
آدرس وب سایت:
آدرس ایمیل: info@vidafallah.com

ذهن آگاهی چیست؟

اثرات ذهن آگاهی بر سلامتی جسم، ذهن و شخصیت

روشهای ذهن آگاهی و مدیتیشن ذهن اگاهجنبش ذهن آگاهی در جهان مدتی است که شروع شده و پیشروان آن دکتر دیپاک چوپرا مولف کتاب شفای کوانتومی و اکهارت تول مولف کتاب های پرفروشی درباره حضور در لحظه حال هستند.
ذهن آگاهی اگرچه از حکمت های قدیم شرق دور سرچشمه می گیرد، اما در عین حال موضوع بسیاری از تحقیقات اخیر علمی بر روی سلامت جسمی و ذهنی بوده و تا اینجا نشان داده که استرس و افسردگی را به آسانی درمان می کند.
ما انسان ها میل به اتوماتیک وار زندگی کردن داریم، مثل رانندگی که در ابتدای یادگیری هوشیارانه انجامش می دهیم و بعد از مدتی دیگر به انجام آن فکر نمی کنیم. البته این بخشی از طبیعت ما و اقتصادی عمل کردن جسم و ذهن ماست. ولی این اتوماتیک شدگی به بخشهایی از زندگی سرایت می کند که ما می خواهیم در آنها هوشیار باشیم. بخش هایی مثل توجه به همسر و فرزندمان و بودن و تجربه کردن لحظات زندگی با آنها،‌یا لذت بردن از طلوع خورشید زمانی که در طبیعت هستیم، و این اتوماتیک شدن طعم شیرین لحظات زندگی را از ما می گیرد.
ذهن ‌آگاهی از ما دعوت می کند تا لحظاتی از زندگی که برایمان مهم هستند را در لحظه حال حضور داشته باشیم و از نو بیاموزیم که چگونه خود را به این لحظه باز گردانیم.مسئول یا دبیر همایش: خانم شیخ زاده
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 2635
برچسب ها: