نخستین کنفرانس بین المللی تجارت کم کربن

دسته: میان رشته ای
یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
First international conference on Low-Carbon business
[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - خیابان حافظ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
برگزارکننده: دفتر توسعه پایدار دانشگاه صنعتی امیرکبیر

تاریخ شروع: یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - تاریخ پایان: یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵

تلفن تماس با دبیرخانه: 88947176
نمابر: 88916641
آدرس وب سایت: http://yes.aut.ac.ir
آدرس ایمیل: lowcarbonbusinessconf@gmail.com

آب
هوا
انرژی
پسماندبا توجه به اهیمت توجه به اهداف توسعه پایدار (SDGs) در سطح بین المللی و داخلی، همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری و توجه ویژه ریاست محترم جمهوری به مباحث محیط زیست و توسعه در راستای عمل به اصل پنجاهم قانون اساسی و نیز تعهد پذیرفته شده از سوی ایران مبنی بر کاهش 4 % انتشار گازهای گلخانه ای در کنفرانس COP21 پاریس تا سال 2030، به نظر می رسد توسعه مفاهیم مربوط به تجارت و تولید کم کربن در راستای توسعه پایدار یکی از اصلی ترین زمینه های پیش رو و چالش های کشور باشد.
در این راستا، دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشگاه پیشتاز در توسعه پایدار اقدام به برگزاری نخستین کنفرانس تجارت کم کربن نموده است. این کنفرانس در پایان دوره 14 روزه ی بین المللی “جوانان پیشتاز در توسعه پایدار (YES)” می باشد، که توسط سازمان ملل متحد، شرکت My Climate برای اولین بار در ایران در تاریخ 14 الی 28 آذرماه 1395 برگزار شده و در آن به مباحث توسعه پایدار و محیط زیست پرداخته می شود.
با توجه به توضیحات فوق برای این همایش، نام “کنفرانس تجارت کم کربن” انتخاب شد تا با حضور متخصصان، کارشناسان، اساتید، دانش پژوهان و نمایندگان شرکت ها و سرمایه گذاران بین المللی و داخلی علاوه برمعرفی تجارت کم کربن و انتقال فن آوری، ساختار سرمایه گذاری و کمک های بین المللی در این راستا شرح داده شده و با انتشار سندی، مسیر برای سرمایه گذاری شرکت های دولتی و یا خصوصی، دانش بینان، مراکز تحقیقاتی و نهاد های قانون گذار بیشتر مشخص گردد.
حضور مدیران شرکت My Climate و همینطور استاتید و چهره های شناخته شده ی داخلی و خارجی در حوزه توسعه پایدار و اهداف آن، به این کنفرانس بین المللی اعتبار بسیاری بخشیده است و بستر همکاری مناسبی را بین این افراد و دفتر توسعه پایدار دانشگاه صنعتی امیرکبیر به وجود آورده است.

farsi-jpgمسئول یا دبیر همایش: نوید معافیان
امکان ارسال مقاله: خیر
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 2297
برچسب ها: