هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنان

دسته: سلامت و پزشکی
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - تهران
برگزارکننده: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس

تاریخ شروع: چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - تاریخ پایان: پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸

تلفن تماس با دبیرخانه: ۰۷۱۳۲۳۰۹۶۱۵
نمابر:
آدرس وب سایت: http://whc2019.sums.ac.ir/fa/
آدرس ایمیل:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی کشور؛ هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنان در تاریخ ۱۳ و ۱۴ آذر ۱۳۹۸ در تهران برگزار می گردد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقاله می توانند از طریق وب سایت این رویداد اقدام به ثبت نام نمایند.

محورهای کنفرانس

در عصر حاضر سلامت روان یکی از مهمترین شاخص های سلامت یک جامعه قلمداد می گردد. بر اساس بررسی های انجام شده، اختلالات روانی به عنوان یکی از مهمترین و معنا دارترین اجزای بار کلی بیماریها می باشد. از آنجا که بانوان نیمی از پیکره جهان را تشکیل می دهند و نیمی دیگر توسط آنان بزرگ می شوند، و در عین حال جزء لاینفک تمامی بخشهای جامعه هستند، آنها را در معرض خطر بیشتر ابتلاء به مشکلات روانی قرار می دهد. همچنین کودکانی که از مادران دارای اختلالات روانی به دنیا می آیند بیشتر در معرض اختلالات روانی از جمله افسردگی هستند و احتمال عدم موفقیت تحصیلی در این افراد بیشتر است.

طبق مطالعات انجام شده، شیوع بیماریهای روانی بخصوص افسردگی و اضطراب در زنان ایرانی ۵/۲ برابر مردان ایرانی است. لذا توفیق در حل این مشکلات مستلزم شناسایی عوامل مختلف فردی، خانوادگی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است تا با اجرای مداخلات لازم به پیشگیری از اختلالات روانی پرداخته، نسل آینده سالمتری داشته باشیم.

با در نظرگرفتن موارد فوق و تجربه موفق برگزاری هفت دوره کنفرانس بین المللی سلامت زنان طی سالهای ۱۳۹۱ لغایت ۱۳۹۷ و بازخوردهای مثبت محققان در خصوص نیاز به مطرح شدن موارد خاص بانوان در یک جمع علمی بین المللی بر آن شدیم، هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنان را با تمرکز بر سلامت روان بانوان در تاریخ ۱۳ و ۱۴ آذرماه ۱۳۹۸در فرهنگستان علوم پزشکی، تهران برگزار نماییم.

بدین وسیله از شما محقق گرامی دعوت به عمل می آید نتایج تحقیقات علمی خود را از طریق ارائه خلاصه مقاله با “هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنان” به اشتراک گذاشته، تا شاهد پیشرفت عمده ای در زمینه سلامت بانوان در آینده باشیم.

دکتر کامران باقری لنکرانی، رئیس هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنان

دکتر نجمه مهارلویی، دبیر علمی هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنانپوستر کنفرانس

هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنانمسئول یا دبیر همایش:
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 3387
برچسب ها: