همایش ملی جایگاه زنان در سند چشم انداز ۲۰ساله ایران ۱۴۰۴

دسته: علوم اجتماعی و انسانی
شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

[کنفرانس،همایش، سمینار]
بندرعباس -
برگزارکننده: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس

تاریخ شروع: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - تاریخ پایان: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

تلفن تماس با دبیرخانه: ۰۷۶۳۳۶۶۵۵۰۰ - ۰۷۶۳۳۶۶۵۵۰۴
نمابر: ۰۷۶۳۳۶۶۵۵۱۰
آدرس وب سایت: conf.iauba.ac.ir/dofpi1404/fa
آدرس ایمیل: dofpi1404@iauba.ac.ir

محورهای همایش:

-زنان، توسعه علمی، پژوهش و فناوری
-زنان و ارتقاء سلامت و سبک زندگی سالم
-زنان و حقوق، امنیت اجتماعی و قضایی
-زنان و اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
-زنان و ارتقاء جایگاه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی
-زنان و جایگاه مدیریتیایران کشوری است توسعه‌یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام‌بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین‌الملل.

سند چشم‌انداز بیست‌ساله ایران، سندی جهت تبیین افقی برای توسعه ایران در زمینه‌های مختلف فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است که توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین شده است. اجرای این چشم‌انداز از سال ۱۳۸۴ و در قالب چهار برنامه توسعه ۵ ساله انجام می‌گیرد. سال ۱۴۰۴ خورشیدی (۲۰۲۵ میلادی) افق چشم‌انداز است.

زنان در جبهه فرهنگی نقش بسیار مهمی را دارند زیرا زنان جایگاه استادی و مربی‌گری جامعه را دارند و خط مقدم مدیریت اقتصاد مقاومتی در خانواده به دست زنان ایجاد می‌شود. نقش سازمان‌ها و نهادها برای تحقق اقتصاد مقاومتی در خانواده، برنامه‌ریزی برای شناخت و بهره‌برداری بهتر از پتانسیل زنان، آشنا نمودن زنان با ادبیات و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت و فراهم کردن بازار تولیدات هنری و صنایع‌دستی، تشویق به مصرف کالاهای داخلی و حمایت از تولیدکنندگان در داخل است، بنابراین زنان با فعالیت‌های اقتصادی می‌توانند به‌عنوان مدیران سبد دارایی و مصرفی خانواده‌ها با گام برداشتن در جهت ارتقای اقتصاد خانواده نقش مهمی را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ایفا نمایند. امروز برخورداری از تحصیلات عالیه، تخصص و آگاهی از فناوری ابزار کارآمدی است که جامعه زنان ما از آن برخوردار هستند. شرایط پس از تحریم، فرصت مغتنمی است که زنان در این میان نقش طلایی خویش را بر عمده گرفته و حضور فعالی در تولید و کارآفرینی داشته باشند.

نقش مادران در پرورش فرزندان کارآفرین و برنامه‌ریزی برای آینده فرزندان بسیار مؤثر است. چراکه می‌توانند با پرورش خلاقیت در فرزندان خود، زمینه را برای پرورش روحیه کارآفرینی و فعالیت در بخش‌های تولیدی در آینده فراهم کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس بر این است که با برگزاری این همایش جایگاه زنان را در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله از همه شعاع‌ها نگریسته و توصیف نماید.

همایش ملی جایگاه زنان در سند چشم انداز 20ساله ایران 1404مسئول یا دبیر همایش:
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 2528
برچسب ها: