همایش نوآوری سازمانی

دسته: دسته‌بندی نشده
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳
Oinnovation
[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - دانشگاه صنعتی شریف
برگزارکننده: گروه مانا باهمکاری شرکت پژواک

تاریخ شروع: یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - تاریخ پایان: یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳

تلفن تماس با دبیرخانه: 44873715
نمابر: 44873715
آدرس وب سایت:
آدرس ایمیل: orginnovo@gmail.com

روش‌های بداهه‌ی هنر برای ارتباط موثر در سازمان

افزایش خلاقیت در تعاملات برون و درون سازمانی

رشد و بالندگی مفاهیم کلیدی در توسعه کسب‌وکار

تعادل میان گستردگی و یکپارچگی کسب‌وکار

بنیان‌های سازمان توانمند

رشد خلاقیت و توانمندی در تصمیم‌گیری آنی در بحران‌های کسب‌وکار

بداهه خلاق در مذاکره

بهبود تعاملات درون و برون سازمانی

رهبری موثر در سازمان

ایفای نقش سازمانی

اثربخشی توسعه انسانی

بالندگی سازمانیمفاهیم:
بالندگی یا Thrivability یک مفهوم نوین است. مفهومی که در آن روش‌ها و ساختار رشد و بالندگی موجودات زنده و سیستم‌های طبیعی استخراج شده و برای رشد و بالندگی سازمان‌ها به کار گرفته می‌شود.

سؤال اصلی اینجاست که اگر به سازمان خود به عنوان یک موجود زنده نگاه کنید، ساختار و فرآیندهای آن را چگونه طراحی خواهید کرد؟
خانم Belina Raffy با کمک خانم Holiday روندی طراحی کرده‌اند که در 10 مرحله، ویژگی‌ها و ساختار یک سازمان را با 4 ویژگی ذکر شده در موجودات زنده تطبیق می‌دهد و نه تنها سبب پایداری سازمان بلکه سبب بالندگی و رشد سازمان طی زمان می‌شود. این ساختار تحت مفهوم Thrivability خلاصه شده است و خانم Raffy در ایران این مفهوم را به صورت عمیق‌تر معرفی خواهند کرد.
بداهه‌ی کاربردی یا Applied Improvisationشامل نحوه تفکر، تمرینات اجرایی و رفتارهایی است که از تمرینات بداهه‌ی تئاتر الهام گرفته شده و اکنون در شرکت‌های بزرگ دنیا برای بهبود بهره‌وری، افزایش خلاقیت، بهبود روابط درون و برون سازمانی و رهبری مؤثر استفاده می‌شود.
مهارت‌های ارائه شده در ذیل این مفهوم به صورت بازی‌هایی درآمده که به افراد کمک می‌کند تا در شرایط نامشخص روزمره، تحت فشار و استرس کار روزانه بیاموزند که چطور بهتر و انسانی‎تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، بهتر صحبت همدیگر را گوش کنند، سریعتر و بهتر تصمیم بگیرند و با آرامش و لذت بیشتر کار کنند. بداهه‌ی کاربردی باعث رفتار طبیعی‌تر انسانی در کنار رفتار حرفه‌ای-سازمانی می‌شود، رفتارهایی که به دلیل فهم بهتر و سریعتر شرایط و طرف مقابل نتایج بهتری به بار می‌آورند.
در تعاملات روزانه‌ی سازمان، در مذاکرات، در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و در نوآوری سازمانی، روش‌های بداهه‌ی کاربردی می‌تواند به سازمان شما کمک کند. همکاری در حل مسائل، جو مناسب‌تر برای بیان مشکلات، ایده‌ها و راه حل‌ها و ارتباطات مؤثر کارکنان سازمان از نتایج یادگیری این روش‌هاست.مسئول یا دبیر همایش: جناب آقای علی حکیم الهی
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 1175
برچسب ها: