پنجمین همایش بین المللی روانپزشکی کودک و نوجوان

دسته: دسته‌بندی نشده
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۱

[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - مركز همايش های بين المللی رازی
برگزارکننده: انجمن علمی روان پزشكی كودک و نوجوان ايران

تاریخ شروع: دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۱ - تاریخ پایان: پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۱

تلفن تماس با دبیرخانه: 6 - 55409495
نمابر: 6 - 55409495
آدرس وب سایت:
آدرس ایمیل: congress@iacap.ir

روان پزشکی کودک و نوجوان: همه گیر شناسی، علت شناسی، آسیب شناسی و علامت شناسی اختلالات روان پزشکی کودکان و نوجوانان نظیر اختلالات خلقی، اضطرابی، اختلال سازگاری، بیش فعالی و نقص تمرکز، اختلال رفتار مقابله جوئی و بی اعتنائی، اختلال سلوک، اختلالات خوردن، اختلالات خواب، اختلالات سایکوتیک، اختلالات سوماتوفرم و اختلالات طیف اوتیسم. جنبه های عصب روان شناختی و تکاملی ، شیوه های ارزیابی، تشخیص و درمان در روان پزشکی کودک و نوجوان.

سلامت روان کودکان و نوجوانان: ارتقای سلامت روان در حوزه های مختلف اجتماعی، پیشگیری و شناخت عوامل خطر و عوامل حمایتی و نیز سیستم های ارائه خدمات سلامت روان در کودکان و نوجوانان.

روان پزشکی مشاوره- رابط کودکان و نوجوانان: جنبه های روان پزشکی اختلالات طبی غیر روان پزشکی، بیماری های سایکوسوماتیک و سوماتوسایکیک کودکان، سلامت روان در بیمارستان های کودکان.

مداخلات داروئی: درمان های داروئی، اثر بخشی، فارماکو دینامیک و فارماکوکینتیک ، عوارض جانبی داروها و درمان های ترکیبی در حوزه کودک و نوجوان.

مداخلات غیر داروئی: مداخلات غیر داروئی شامل آموزش روانشناختی، آموزش خانواده، روان درمانی های فردی و گروهی در سطح پیشگیری اولیه و درمان در حوزه کودک و نوجوان.

حوزه های مختلف روانشناسی: روانشناسی عمومی، بالینی، تربیتی، سلامت، کودکان استثنائی و سایر حوزه های مرتبط با کودک و نوجوان.

طب اورژانس: اورژانس های روان پزشکی کودک.

طب ورزش: سلامت روانی در محیط های ورزشی کودکان و نوجوانان، مداخلات مرتبط با ارتقای سلامت روانی در ورزش.

علوم اعصاب: علوم اعصاب بخصوص جنبه های شناختی در حوزه کودک و نوجوان.

روان پرستاری کودکان: روان پرستاری در بخش های روان پزشکی و بخش های طبی غیر روان پزشکی.

بهداشت روانی مادر و کودک: مراقبت های روانی از مادر در دوران حاملگی و نوزاد و شیروخوار و ارتباط مادر و کودک.

بهداشت روان در مدارس: پیشگیری از آسیب های اجتماعی، سلامت روان و ارتقای آن در نظام آموزش و پرورش و حوزه های مرتبط با تعلیم و تربیت.

کار درمانی: توان بخشی کودکان در رمینه های تکاملی از طریق مداخلات کاردرمانی.

گفتار درمانی: جنبه های رشدی زبان، شناسائی نواقص گفتاری و مداخلات درمانی.

مددکاری: حوزه مددکاری و حمایت های اجتماعی.

ارتقاء کیفیت زندگی: ارتقاء کیفیت زندگی در کودکان، والدین و خانواده ها.انجمن علمي روان پزشكي كودك و نوجوان ايران با هدف معرفي فعاليت هاي پژوهشي حوزه سلامت روان كودكان در سطح بين المللي و در راستاي ارج نهادن به تلاش محققين اين حوزه اقدام به برگزاري همايش هاي بين المللي كودك و نوجوان نموده است. تا كنون 4 همايش در سال هاي 1381، 1383، 1389 و 1390 برگزار گرديده است. همايش سال 1390 در شهر مشهد و سه همايش ديگر در تهران برگزار شد. در اين همايش ها اساتيد فوق تخصص روان پزشكي كودك و نوجوان، روان پزشكان و روان شناسان آخرين دستاورد هاي علمي خود را معرفي نمودند. همچنين از طريق سخنراني هاي اصلي، سمپوزيوم ها، پانل ها و كارگاه هاي آموزشي آخرين يافته هاي علمي مطرح گرديد و مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت. همايش پنجم در سال 1391 همزمان با روز جهاني كودك در تهران بصورت گسترده تر از چهار همايش پيشين و در مدت 4 روز برگزار خواهد شد. در اين همايش سعي خواهد شد آخرين دستاوردهاي علمي در حوزه هاي متعدد مرتبط با سلامت روان كودكان توسط محققين از رشته ها و گرايش هاي مختلف در قالب سخنراني، نمايش پوستر، سمپوزيوم ها، پانل هاي بحث و بررسي، كارگاه هاي آموزشي و برنامه ويديو كنفرانس عرضه شود. در اين همايش اساتيد مدعو از كشورهاي مختلف نيز آخرين يافته هاي خود را معرفي خواهند نمود. در حاشيه همايش برنامه هاي متنوع فرهنگي و تفريحي در غالب برنامه‌ي افتتاحيه، ضيافت شام، تورهاي گردشگري جاذبه هاي طبيعي، فرهنگي و تاريخي، كنسرت موسيقي كلاسيك و فولكولور ايراني تدارك ديده شده است تا علاقمندان ضمن شركت در برنامه هاي علمي فرصت بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر تهران، رفع خستگي و تجديد ديدار با يكديگر را داشته باشند. همچنين نمايشگاهي از آثار هنري كودكان، فعاليت هاي سازمان هاي مرتبط با سلامت روان و شركت هاي عرضه كننده محصولات داروئي، تشخيصي و درماني در محل همايش برگزار خواهد شد كه اميد است مجموعه فعاليت هاي فوق مورد توجه علاقمندان قرار گيرد.  


مسئول یا دبیر همایش: جناب آقای دکتر مهدی تهرانی دوست
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 1254
برچسب ها: