چهارمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور

دسته: مهندسی و تکنولوژی
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶

[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - دانشگاه شریف
برگزارکننده: پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف

تاریخ شروع: پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - تاریخ پایان: شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

تلفن تماس با دبیرخانه: 5-66028963
نمابر:
آدرس وب سایت: MPM.SHARIF.IR
آدرس ایمیل:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی کشور؛چهارمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور در تاریخ ۲۳ تا ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۶ در دانشگاه شریف برگزار می گردد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این رویداد می توانند به سایت این رویداد مراجعه نمایند .

معرفی این ماراتون

ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه چیست؟

با دیگر دوستان برنامه نویس، گرافیست و ایده پرداز خود، یک برنامه کاربردی موبایل طراحی و پیاده سازی کنید. ۴۸ ساعت فرصت دارید تا طرح اولیه ی پروژه ی مد نظر خود را ارائه دهید.

چه چیزی برایمان مهم است؟

رابط کاربری : مطمئنا در ۴۸ ساعت نخواهید توانست بهترین کار خود را ارائه دهید یا تکمیل کنید، برای ما مهم این است که قدمهای اولیه را درست و با دلیل برداشته باشید، و بخشی از آنچه که در آینده خواهیم دید را به ما نشان دهید. مطمئنم قبول دارید که زیبایی یک برنامه مهم است، حتی اگر در مرحله ی دمو باشد.

کاربرد پذیری و تجربه کاربری : مهم است که کاربران بدانند چگونه از برنامه شما استفاده کنند، و این کار برایشان ساده و لذت بخش باشد. دسترسی به بخشهای مختلف، عملیاتها و امکانات برنامه آسان طراحی شده باشد تا کاربر احساس سر در گمی نکند، راحت و سریع به خواسته ی خود برسد و حس روی اعصاب بودن نداشته باشد. حتی المقدور به این موضوع فکر کنید، و برجسته ترین موارد را پیاده کنید، تا ما هم بتوانیم حس نهایی را تست کنیم.

خلاقیت : آنچه ما از داکیومنت های شما، نوشته هایتان و کد برنامه ی شما خواهیم دانست، این است که شما چقدر میتوانید خلاق باشید. شما با چالش هایی روبرو خواهید بود، میخواهیم بدانیم چگونه ساختار، راه حل و برنامه های خلاقانه برای مقابله با این چالش ها، چه در ایده پردازی، چه در کاربرد پذیری و یا کد برنامه خواهید یافت.

ایده پردازی : ایده ی خوب میبایست خوب پیاده شود. اما به هرحال قدم اول طرح ایده است. ایده ی خوب شرایط خاصی دارد، یا ایده ای نوآورانه است، یا ایده ی موجود بهبود داده شده. اما ایده ی خوب را با معیارهایی میتوان سنجید.

  • اینکه چه نیازی از مردم رفع میکند؟
  • جامعه ی تحت پوشش چقدر بزرگ است؟
  • قابلیت گسترش دارد؟
  • روشهای درآمد زایی مناسب دارد؟
  • از نظر فنی در زمان معقول قابل انجام است؟
  • سطح دانش آن چقدر است، امکانات لازم آن وجود دارد؟
  • و …

هدف پروژه و درآمدزایی : اکثرا پروژه ها یک یا چندین هدف را دنبال میکنند، آمده اند تا اطلاعاتی جمع آوری کنند، محصولی را بفروشند، تبلیغ کنند و …..

درمورد پروژه ی خود به روشهای درآمدزایی فکر کنید. لازم است به صورت جزیی بدانید که قرار است چه چیزی بدست بیاورید. نه اینکه فقط به این موضوع فکر کنید که برنامه یا سرویسی ایجاد کنید، در شروع کار شما میبایست به آنچه در آینده میخواهید نیز فکر کنید. لطفا به این موضوع اهمیت بیشتری دهید و خلاقیت به خرج دهید.

برنامه نویسی و پیاده سازی : روش کار تیمی شما، محیط برنامه نویسی، تکنولوژی های استفاده شده، ابزارهای به کار گرفته شده و در آخر کد نوشته شده و روش کد نویسی شما نیز برای ما اهمیت دارد، البته به اندازه ی ۴۸ ساعت کار و در مقایسه با دیگر شرکت کنندگان. همواره دلایلی برای آنچه انجام میدهید داشته باشید و آن را با ما در میان بگذارید، تا بدانیم شما چگونه فکر کرده اید، و چرا اینگونه عمل نموده اید.

 پوستر کنفرانس

poster-maratonمسئول یا دبیر همایش:
امکان ارسال مقاله: خیر
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 1002
برچسب ها: