کاهش میزان گوگرد در سوخت مورد استفاده صنعت دریایی و شناورها

دسته: مهندسی و تکنولوژی
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - تهران
برگزارکننده: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو چالشی

تاریخ شروع: چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - تاریخ پایان: چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

تلفن تماس با دبیرخانه: 88509473 - 88509482
نمابر:
آدرس وب سایت: http://ichallenge.ir/
آدرس ایمیل: info@ichallenge.ir

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی کشور؛ کاهش میزان گوگرد در سوخت مورد استفاده صنعت دریایی و شناورها در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ در تهران برگزار می گردد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقاله می توانند از طریق وب سایت این رویداد اقدام به ثبت نام نمایند.

درباره رویداد

انتشار گازهای غیرگلخانه ای بویژه اکسیدهای گوگرد (SOx) در بخش کشتیرانی و حمل و نقل دریایی بسیار حائز اهمیت است. به گونه‌ای که مجامع بین المللی با نگاه به نگرانی‌های موجود به تدوین و تصویب مقررات سخت‌گیرانه زیست محیطی نظیر کنوانسیون MARPOL در این حوزه اقدام کرده‌اند. مطابق این قانون سوخت گوگرد تمامی شناورها تا سال ۲۰۲۰ در سطح جهان باید به کمتر از ۵/۰ % برسد. برای اجرای این قانون راهکارهای متفاوتی ارائه شده است که در میان آن‌ها میان به نظر می‌رسد بکارگیری روش‌های تولید سوخت کم گوگرد مناسب‌ترین راه‌حل باشد. هرچند یک روش جهانی پالایش پذیرفته شده بدین منظور وجود ندارد. در حال حاضر روش‌های متنوعی همچون روش گوگردزدایی هیدروژنی HDS، گوگردزدایی اکسایشی، گوگردزدایی جذب سطحی و یا استفاده از کاتالیست‌های پیشرفته برای کاهش میزان گوگرد پیشنهاد شده است که برای افزایش قدرت گوگردزدایی و بهود کارایی فرآیند در بسیاری از روش‌های فوق از نانوفناوری و نانومواد به عنوان کاتالیست یا جاذب استفاده می‌شود.

در این راستا نیز «گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران» با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به دنبال توسعه راهکارهایی مبتنی بر فناوری نانو جهت «کاهش میزان گوگرد سوخت شناورها براساس استاندارد ISO 8217 2017 مورد استفاده در صنعت دریایی» است. برگزیدگان نهایی در پایان مرحله دوم این چالش به منظور توسعه فناوری و تجاری‌سازی طرح خود تا مرحله تولید انبوه فرصت همکاری با گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را خواهند داشت. کلیه علاقمندان می‌توانند به طور رایگان در این چالش شرکت کنند و از تسهیلات حمایتی ۱۰۰ میلیون ریالی شامل کمک‌هزینه نقدی و اعتبار شبکه آزمایشگاهی در مرحله اول و جایزه نقدی ۲۰۰ میلیون ریالی ویژه برنده نهایی چالش بهره‌مند شوند.پوستر کنفرانس

کاهش میزان گوگرد در سوخت مورد استفاده صنعت دریایی و شناورهامسئول یا دبیر همایش:
امکان ارسال مقاله: خیر
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 746
برچسب ها: