سومین کنفرانس بین المللی مواد فوق ریزدانه و نانوساختار

دسته: دسته‌بندی نشده
چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰
3rd Bi-annual international conference on UltraFine Grained and NanoStructured Materials
[کنفرانس،همایش، سمینار]
تهران - دانشکده مهندسی متالورژی و مواد دانشگاه تهران
برگزارکننده: قطب مواد با کارایی بالا

تاریخ شروع: چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰ - تاریخ پایان: پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۰

تلفن تماس با دبیرخانه: 82084065-021
نمابر: 82006067-021
آدرس وب سایت:
آدرس ایمیل: ufgnsm11@ut.ac.ir

Novel processes to produce ultrafine grained and nanostructured materials

Properties of ultrafine grained and nanostructured materials

Ultrafine grains and nanostructures characterization

Simulation and modeling

Nanocoatings and thin films

Nanoparticles processing

Nanotechnology Education

Nanostructured control

Nanocompositesبا توسعه علم و فناوري نياز به استفاده از مواد با كارائي بالا از گسترش قابل ملاحظه و روز افزوني برخوردار شده است. در همين ارتباط مواد فوق ريز دانه و نانو ساختار به دليل خواص عالي و ويژه¬اي که دارند توجه و علاقه¬ي زيادي را در مراکز علمي و صنعتي دنيا به خود جذب نموده اند بطوريکه امروزه بخش مهمي از بودجه¬هاي تحقيقاتي در دنيا به اين موضوع اختصاص يافته است. دامنه کاربردي اين مواد در حوزه هاي مختلف صنعتي از جمله خودروسازي، هوافضا، انرژي، دفاعی، الکترونيک و کامپيوتر،ارتباطات، پزشکي، زيست¬مواد، محيط زيست و ديگر صنايع مهم گسترش يافته است.

با توجه به اهميت اين مواد، قطب علمي مواد با كارائي بالا دانشكده مهندسي متالورژي و مواد دانشگاه تهران، قطب علمی برگزیده کشور و دانشگاه تهران در سال 1388، بخش عمده اي از فعاليتهاي خود را به مطالعه، توليد و بررسي مواد فوق ريز دانه و نانوساختار اختصاص داده است. اين فعاليتها، تاكنون در قالب پروژه هاي متعدد كارشناسي ارشد، دكتري و نيز طرحهاي علمي و صنعتي منعكس شده اند. همچين تاكنون در اين زمينه ده¬ها مقاله علمي پژوهشي در نشريات معتبر بين المللي توسط اعضاء اين قطب چاپ و منتشر شده است.

در همين ارتباط قطب علمي مواد باكارائي بالا پس از برگزاري موفقيت¬ آميز اولين و دومین كنفرانس بين المللي مواد فوق ريزدانه و نانوساختار و چاپ مجموعه مقاله¬ها در ژورنال بين المللي مدرن فيزيك (International Journal of Modern Physics B) با نمايه ISI ، سومين همايش بين المللي را تحت عنوان International Conference on Ultrafine grained and Nanostructured Materials (UFGNSM11) با همكاري دانشگاه پاتراس يونان در تاريخ 11 و 12 آبان ماه سال جاري برگزار مي¬نمايد. اين كنفرانس در فهرست همايش هاي چند مركز معتبر داخلي و خارجي همانند TMS قرار گرفته و انتظار مي رود تعداد قابل توجهي از محققان برجسته ايراني و بين المللي در اين كنفرانس شركت نمايند. سايت اينترنتي اين همايش به نشاني http://ufgnsm11.ut.ac.ir نيز در دسترس مي¬باشد.

هم¬زمان با برگزاري کنفرانس نمايشگاهي با هدف ارائه جديدترين دستاوردهاي تکنولوژي نانومواد براي آشنايي بيشتر متخصصين و علاقمندان و تبادل يافته¬ها بين پژوهشگران و صنعتگران در محل کنفرانس برگزار مي¬گردد. با توجه به حضور متخصصين برجسته بين المللي حضور در اين نمايشگاه مي¬تواند بستر مناسبي جهت معرفي و ارائه فعاليت¬هاي آن نهاد محترم و واحدهای تابعه فراهم نمايد. در کنار نمايشگاه , کارگاه¬هاي آموزشي به موضوعات مختلف در حوزه مواد ريز دانه و نانو ساختار برگزار مي گردد که شرکت در آن مي-تواند براي متخصصان آن سازمان قابل توجه باشد.


مسئول یا دبیر همایش: دکتر محمد حبیبی پارسا
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 941
برچسب ها: