جشنواره علم و عامه

دسته: دسته‌بندی نشده
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴
Science and Public festival
[نمایشگاه]
تهران - برج میلاد
برگزارکننده: موزه علوم و فناوری

تاریخ شروع: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - تاریخ پایان: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴

تلفن تماس با دبیرخانه: 88914934
نمابر: 88851456
آدرس وب سایت:
آدرس ایمیل: INFO@IRSTM.IR

– ساخت ابزاری برای آموزش و نمایش مفاهیم علمی:

این ابزار می توانند کاملا دست ساز باشد. ویژگی مهم در ساخت ابزاراین است که مفاهیم علمی را عینیت بخشیده و درک مفاهیم را برای عامه مردم ساده و شیرین کند. شرکت کنندگان باید برای مرحله اول عکس ابزار ساخته شده را به همراه محتوای آموزشی و شناسنامه اثر ( شامل مواد به کار گرفته شده، ابعاد اثر و مشخصات ظاهری ) برای دبیرخانه ارسال نمایند. منتخبین مرحله اول، برای داوری نهایی، آثار خود را در طی جشنواره به نمایش خواهند گذاشت و شیوه عملکرد ابزار، زیبایی و سهولت در انتقال مفاهیم در داوری نهایی موثر می باشد.

– طراحی و اجرای یک جنگ علمی :

شرکت کنندگان باید ابزاری ساده برای ارائه یک مفهوم علمی طراحی کرده و آن را به صورت جذاب به شکل نمایشی جهت آموزش عموم ارائه دهند. برای این منظور باید شرح آزمایش علمی خود و ابزار ساخته شده را همراه با عکس و توضیحات کامل در فایل pdf لینک های موجود در سایت به دبیرخانه ارسال نمایند. در صورتی که طرح جزو آثار منتخب اولیه باشد. ساعت ومکان ارائه کار به صورت نمایشی و زنده به شرکت کنندگان اعلام می گردد.

– ساخت یک کلیپ علمی :

شرکت کنندگان باید کلیپ(نماهنگ) علمی ۲ دقیقه ای در خصوص پدیده های علمی همچون نجوم، محیط زیست و… تهیه کرده و در فرمت AVI،MPG،MPEG،MP4 به دبیرخانه ارسال نمایند. آثار برگزیدگان مرحله اول در قالب نمایشگاهی در هفته علم در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و درپایان هفته، برگزیدگان نهایی اعلام خواهد شد.

– اجرای یک تئاتر علمی :

شرکت کنندگان باید در مرحله اول نمایشنامه خود را با ذکر جزییات صحنه ارسال نمایند. نمایشنامه ها باید در خصوص آموزش یک مفهوم علمی و یا بازسازی صحنه ای از تاریخ علم باشند. به شرکت کنندگان منتخب زمان ومکان اجرای نمایشنامه اعلام خواهد شد. هر نمایشنامه در محدوده ۱۰ دقیقه فرصت اجرا دارد و در پایان هفته به برگزیدگان نهایی جوایزی اهدا خواهد شد.

* نمایشنامه باید در فرمتی که بر روی وب سایت مسابقه موجود است تهیه شود.

– عکاسی از پدیده های علمی :

شرکت کنندگان باید عکس های خود را از پدیده های علمی همچون آسمان شب، خورشید، محیط زیست و… به دبیرخانه ارسال نمایند. شرکت کنندگان منتخب مرحله اول با چاپ عکس های خود در فرمت مشخص می توانند در نمایشگاه هفته علم شرکت کنند. در نهایت به برترین ها جوایزی اهدا خواهد شد.

*آثارارسالی می تواند به صورت دیجیتال، آنالوگ اسکن شده، سیاه و سفید یا رنگی باشد.

*آثار باید با فرمت JPEG و TIFF ارائه شود .

*راه یافتگان به بخش مسابقه عکس، که اسامی آنها پس از بازبینی اعلام می شود، باید آثار خود را به صورت چاپ شده با مشخصاتی که متعاقباً اعلام می شود به دبیرخانه ارائه دهند.

– خورشید در آیین ها و فرهنگ های مختلف :

شرکت کنندگان می توانند به هر شکل دلخواه در قالب مجسمه، نقاشی، کلاژ و… خورشید را از منظر آیین های مختلف ارائه نمایند. در نهایت تصاویر آثار خود را همراه با توضیحات اثر برای داوری در مرحله اول به دبیرخانه ارسال نمایند. منتخبین مرحله اول با ارائه آثار در نمایشگاهی در هفته علم حضور خواهند داشت.

*عکس آثاربرای شرکت در مرحله اول باید با فرمت JPEG ارائه شود .

مسئول یا دبیر همایش: صونا آقابابایی
امکان ارسال مقاله: بله
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 1546
برچسب ها: